PCK

JMGslider 04 13 2018

W dniu wczorajszym zostaliśmy zadysponowani przez Policję do ciężkiej akcji poszukiwawczo-ratowniczej osoby zaginionej na terenie Gminy Kolno, Powiat Olsztyński. Po niespełna trzydziestu minutach od wpłynięcia zgłoszenia nasi ratownicy-ochotnicy byli już w drodze do akcji. Po dotarciu na miejsce otrzymaliśmy dyspozycję wsparcia działań operacyjnych Policji w formie rozwinięcia i pracy sztabu działań poszukiwawczych. Kilka minut później sztab rozpoczął swoją autonomiczną pracę na dwóch stanowiskach komputerowych wykorzystując techniki poszukiwawcze opierające się na mapach cyfrowych i technikach GPS. Na miejscu pracowało blisko 100 policjantów i ratowników z różnych służb zawodowych i ochotniczych.
W czasie działań zaszła potrzeba wsparcia bezpośrednich działań poszukiwawczych w terenie. W związku z powyższym część ratowników kilkukrotnie była kierowana do typowanych obszarów celem penetracji terenu, który okazał się bardzo trudny i ciężki technicznie. Niestety mimo bardzo dużych nakładów sił i środków w przeszukiwanym obszarze nie natrafiono na ślad osoby poszukiwanej.
Do jednostki wróciliśmy o godzinie: 20:00. Dziękujemy Wszystkim za współpracę.

Więcej na stronie internetowej pod adresem:

https://www.facebook.com/grpckolsztyn/posts/1975995229078727