Równo sto osób wzięło udział w jubileuszowej XV Gali Stypendialnej Fundacji „Fundusz Ziemi Olsztyńskiej”. 41 spośród nich to tegoroczni beneficjenci stypendiów naukowych, artystycznych i sportowych. Nie zabrakło ciepłych słów, uśmiechów, a nawet łez wzruszenia.

Tegoroczni stypendyści to absolwenci gimnazjów, młodzież szkół średnich oraz studenci studiów dziennych, będący mieszkańcami powiatu olsztyńskiego. Mimo młodego wieku mogą się pochwalić sukcesami w sporcie, sztuce, a także wysokimi wynikami w nauce. Spośród uczniów najwyższa średnia ocen na świadectwie wyniosła 6,0, a wśród studentów 4,71 (na możliwe 5,0) w indeksie.

Jako pierwsza stypendystom pogratulowała Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński oraz przewodnicząca Rady Fundacji „Fundusz Ziemi Olsztyńskiej”. Zwróciła się też do rodziców. – Gratuluję Państwu, to powód do dumy mieć w domu tak fantastyczne dzieci. Drodzy stypendyści, życzę Wam, byście nadal realizowali swoje pasje. Mam nadzieję, że te stypendia choć trochę Wam w tym pomogą – mówiła. Głos zabrali także goście, w tym pierwszy starosta Adam Sierzputowski, pierwsza prezes Fundacji Elżbieta Bilińska-Wołodźko, burmistrzowie i wójtowie oraz inni przedstawiciele gmin powiatu olsztyńskiego.

Stypendyści z rąk starosty Małgorzaty Chyziak oraz członkini Zarządu Fundacji Marzeny Jackiewicz odebrali listy gratulacyjne i upominki. Młodzież z kolei złożyła na ręce przewodniczącego Rady Powiatu w Olsztynie Jerzego Laskowskiego oraz radnego gminy Biskupiec Narcyza Klika podziękowania za wsparcie. Galę poprowadziła Joanna Rogowska, koordynatorka Fundacji, wielki sprzymierzeniec stypendystów z powiatu.

Stypendyści Fundacji „Fundusz Ziemi Olsztyńskiej” w 2017 r.:

STYPENDIUM ARTYSTYCZNE:
1. Mateusz Bernad – Gietrzwałd
2. Magdalena Ząbkiewicz – Dywity
3. Rafał Rumiński – Dywity

STYPENDIUM SPORTOWE:
1. Izabela Katarzyna Król – Świątki
2. Damian Cajc – Jonkowo

STYPENDIUM NAUKOWE STUDENCI:
1. Karol Mateusz Kokosza – Kolno
2. Aleksandra Korniłowicz – Barczewo
3. Wojciech Jakub Przybysz – Biskupiec
4. Lidia Rudyk – Biskupiec
5. Piotr Chodup – Biskupiec
6. Wioleta Baniukiewicz – Kolno
7. Daria Jurczenia – Biskupiec
8. Wojciech Ruciński – Biskupiec

STYPENDIUM NAUKOWE UCZNIOWIE:
1. Gabriela Ciechacka – Biskupiec
2. Aleksandra Joanna Florczyk – Stawiguda
3. Katarzyna Kubuj – Świątki
4. Agata Sobolewska – Biskupiec
5. Dominika Lisowska – Olsztynek
6. Mariola Ciechacka – Biskupiec
7. Kamila Justyna Marzec – Biskupiec
8. Aleksandra Kraskowska – Dobre Miasto
9. Andżelika Hasiak – Barczewo
10. Jakub Krawczak – Dobre Miasto
11. Daniel Stypik – Biskupiec
12. Michał Iwicki – Stawiguda
13. Daniel Thimm – Biskupiec
14. Joanna Iwicka – Stawiguda
15. Kamila Iza Groskreuz – Gietrzwałd
16. Klaudia Hubacz – Jeziorany
17. Julia Bartczak – Jonkowo
18. Julia Anna Jackowska – Jeziorany
19. Julia Martyna Brzostek – Gietrzwałd
20. Agnieszka Buczkowska – Dobre Miasto
21. Michał Antoni Wrona – Jonkowo
22. Michalina Barbara Czechowska – Biskupiec
23. Artur Alchimowicz – Jeziorany
24. Edyta Korniłowicz – Barczewo
25. Adam Majkowski – Purda
26. Sandra Radziszewska – Jeziorany
27. Katarzyna Karolina Szostak – Dobre Miasto
28. Natalia Wabalis – Biskupiec

Więcej na stronie internetowej pod adresem:

http://www.powiat-olsztynski.pl/stypendia-dla-zdolnej-mlodziezy-z-powiatu