Już po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kolnie wzięli udział w akcji sprzątania świata – w tym roku pod hasłem „Nie ma śmieci - są surowce”. Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi , na to że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” – na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafić do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w gospodarce o obiegu zamkniętym. Albo jako rzecz „z drugiej ręki” służyć innym.

Pani Katarzyna Pawłowska z Urzędu Gminy w Kolnie przypomniała nam na czym polega segregacja odpadów w naszej gminie i państwie. Jaki ma ona wpływ na prawidłowe funkcjonowanie w otaczającej nas rzeczywistości. Następnie uczniowie wykonywali plakaty z ekologicznymi hasłami oraz makiety pt. „ Wygląd mojej planety bez segregacji odpadów”.

Przez cały czas w szkole trwa zbiórka zużytych telefonów komórkowych!

kom

Przekażemy je fundacji Nasza Ziemia. Środki finansowe pozyskane dzięki nim przeznaczone będą na wymianę starego sprzętu AGD na nowoczesny i energooszczędny w placówkach służących dzieciom i osobom starszym.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
http://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/1193-sprzatanie-swiata-2018#sigProIdcb33237af2