Podczas Święta Chleba, Dożynek Powiatowo-Gminnych, które odbyły się 16 września w Dobrym Mieście, starosta olsztyński Małgorzata Chyziak wyróżniła rolników z terenu powiatu. Z uznaniu dotychczasowych dokonań oraz w podziękowaniu za wkład w rozwój rolnictwa w powiecie olsztyńskim wręczyła dwanaście szklanych statuetek aniołów. Gratulacje złożyli także burmistrz Dobrego Miasta Stanisław Trzaskowski oraz przedstawiciel Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej Antoni Nikiel.

Wśród wyróżnionych rolników w 2017 roku znaleźli się mieszkańcy naszej Gminy:

Monika i Cezariusz Kajetaniakowie z Kruz (gmina Kolno)
Powierzchnia gospodarstwa wynosi 40 ha użytków rolnych. Specjalizują się w chowie bydła mięsnego rasy limousine. Stado podstawowe liczy 25 krów mamek. Gospodarstwo prowadzone jest metodami ekologicznymi.

 

Więcej na stronie internetowej pod adresem:

http://www.powiat-olsztynski.pl/wyroznieni-rolnicy-z-powiatu-olsztynskiego