W niedzielę 3 września 2017r. w Kolnie odbyło się Gminne Święto Plonów. To jeden z najważniejszych dni w roku i jedna z naszych najpiękniejszych narodowych tradycji. Szczególne słowa podziękowania kierujemy w tym miejscu do księdza Proboszcza Jerzego Waresiaka za celebrowanie Mszy świętej dziękczynnej.

Starostami tegorocznych Dożynek byli Państwo Katarzyna i Adam Markowscy z Wójtowa. Wójt Gminy Kolno Pan Henryk Duda kierując słowa do Rolników, w swoim przemówieniu powiedział: „Składam Wam słowa najwyższego uznania. Dożynki są Waszym Świętem. Wszyscy jesteśmy winni Wam wdzięczność i szacunek za Wasz trud. Dzisiaj mamy okazję to okazać i podziękować za zaangażowanie jakie wkładacie tworząc plon. Na koniec jeszcze raz dziękuję za bochen chleba z tegorocznych zbiorów, którym tak pięknie przywitali nas Starostowie dożynek i życzę, aby ten dożynkowy bochen chleba stał się symbolem pomyślności wszystkich Mieszkańców i Gości naszej Gminy!”

Pomimo deszczowej pogody, atrakcji i zabaw nie brakowało. Odbyły się konkursy z wiedzy o Gminie Kolno oraz z wiedzy rolniczej, zawody siłaczy, turniej strzelania z łuku, mecz w siatkówkę o Puchar Wójta Gminy Kolno oraz gry i zabawy dla dzieci i młodzieży.

Ten niedzielny czas umiliły nam wyjątkowe występy artystyczne m.in.: Węgojskiej Stróżki, grupy tanecznej „The Shadows” z Czerwonki, formacji tanecznej „Black Dance” z GOK w Kolnie, Zespół „Farma” z Reszla, pokaz kuglarski - Jakub Przeradzki, wokaliści z GOK w Kolnie oraz gwiazda wieczoru „Trzy Gitary” - wszystkim raz jeszcze najserdeczniej dziękujemy!

To wszystko nie odbyłoby się bez pomocy naszych Sponsorów i współorganizatorów imprezy:

-        Bank Spółdzielczy w Szczytnie

-        BGŻ BNP Paribas Bank Oddział w Biskupcu

-        Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza w Olsztynie

-        Pani Poseł Urszula Pasławska

-        Agrolok w Lutrach

-        Pan Jan Jaciw - Spólka Paluzy

-        Pan Mieczysław Ruciński - Usługi Transportowe

-        Sklep „Gwożdzik” w Biskupcu - Pani Wioletta i Andrzej Kościelniak

-        Stacja Paliw Huzar w Biskupcu

-        Zakład Cukierniczo - Piekarniczy Piekarnia Warmińska w Biskupcu

-        Zakłady Mięsne „Warmia”

-        Pani Bogumiła Bogucka

-        Hurtownia „Wipsór” w Biskupcu

-        Akademickie Koło Łowieckie „Darz Bór” w Olsztynie

-        Przewodnicząca Rady Gminy Kolno - Pani Krystyna Krasuska

-        Pani Iwona i Zbigniew Czaplejewscy

-        Stowarzyszenie „Moje miejsce Kolno” oraz Sołectwo Kolno

-        Zespół Szkół w Kolnie oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół

-        Sołectwo Kabiny

-        Sołectwo Kruzy

z całego serca Wam Dziękujemy!!!

W imieniu rodziców Jasia Kaczmarek pragniemy również podziękować za wsparcie i chojność okazaną podczas zbiórki pieniężnej.

Podczas Dożynek nasi Mieszkańcy mogli też darmowo przebadać się w kierunku Osteoporozy, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Mamy nadzieję, że podczas tegorocznych Dożynek każdy znalazł coś dla siebie i miło spędził czas. Do zobaczenia :-)

 

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
http://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/1177-dozynki-gminne-2017-w-kolnie#sigProId472425741a