Powiat Olsztyński wyróżnił najlepszych hodowców bydła mlecznego. Okazją było spotkanie zorganizowane przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producenta Mleka, która w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia.

W województwie warmińsko-mazurskim funkcjonuje 1568 obór, z czego najwięcej, bo 137 znajduje się na terenie powiatu olsztyńskiego. Najliczniejsze stada są hodowane w gminie Biskupiec, za nią znalazły się Jeziorany i Jonkowo. Hodowcą, który w 2016 r. osiągnął najwyższe wyniki jest Ryszard Wagner z Mokin, który posiada 98 krów.

W spotkaniu zorganizowanym w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Olsztynie uczestniczyło kilkudziesięciu czołowych hodowców i przedstawicieli firm obsługujących rolnictwo. Nie zabrakło także przedstawicieli samorządów, obok radnej powiatowej Bożeny Wojarskiej zasiedli także burmistrz Barczewa Lech Jan Nitkowski, z-ca burmistrza Biskupca Katarzyna Nowakowska oraz wójt Kolna Henryk Duda.

Więcej na stronie powiatu olsztyńskiego pod adresem:

http://www.powiat-olsztynski.pl/znamy-najlepszych-hodowcow-bydla-mlecznego

A oto wyróżnieni hodowcy z Naszej Gminy:

mleko