Wyróżnienie „AGRAFCI" – Zespołu GOK-u w Kolnie

W dniach 04 -06 grudnia 2015r Odbył się XXIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Super Mikrofon Radia Jard". Festiwal ten cieszy się niezwykłą popularnością wśród dzieci i młodzieży.

Łącznie podczas trzech dni wokalnych zmagań zaprezentowało się ponad 300 uczestników m.in. z Litwy, Łotwy, Rosji i Białorusi oraz z Polski z takich miast jak: Suwałki, Mińsk Maz. Sokółka, Białystok, Hajnówka, Nowe Aleksandrowo, Kołobrzeg, Ciechocinek, Łuków, Michałowo, Grajewo, Rzeszów, Radom, Ostrów Maz. Ciechanowiec, Łódź, Szczecin, Dąbrowa Białostocka, Janów Lubelski, Supraśl, Racibórz, Reczno, KOLNO.
Poziom festiwalu był jak zwykle bardzo wysoki . Jest coraz więcej młodych i zdolnych wokalistów.

W Jury zasiadali:
Marian Lichtman - znany, ceniony i lubiany wokalista oraz perkusista
legendarnego zespołu TRUBADURZY.
Lidia Trojanowska - muzyk, właściciel szkół muzycznych
Edward Wolański - muzyk, poeta, kompozytor
Dmitrij Lapcewicz - właściciel szkoły JAZZ -HAND z Mińska.

Gminny Ośrodek Kultury w Kolnie reprezentował zespół wokalny „AGRAFCIA"
w składzie: Karolina Kozłowska, Gabrysia Pisoń i Marzena Domnik.
Dziewczyny po raz pierwszy brały udział w tak dużym festiwalu.
Po trzydniowych zmaganiach wokalnych ogłoszono werdykt :
Agrafcia wyśpiewała wyróżnienie w silnej grupie wiekowej (zespoły wokalne 11 - 16 lat).

Zespołem Agrafcia opiekuje się instruktor muzyki, pracownik GOK-u w Kolnie - MIROSŁAW KORKUS.