To już piąta edycja spotkania uczniów szkoły podstawowej z Mikołajem. Tradycyjnie, w grudniowy dzień uczniowie szkoły podstawowej – zrobili wszystko, aby uratować magię zbliżających się świat Bożego Narodzenia. Tym razem Mikołaj i jego pomocnicy, z różnych regionów świata, znaleźli się w potrzasku wskutek anomalii pogodowych. Uczniowie w celu umożliwienia komunikacji międzynarodowej pokazali, za pomocą gestów, jak wygląda powitanie w różnych krajach. Wypowiedzieli formułkę powitalną, czasami łamiąc sobie język np.: Dobry den, Guten Tag, Bonjours, Merhaba. Uczniowie uświadomili sobie i „rozbitkom” jak ważna jest „TOLERANCJA” …… .

Podsumowaniem było stwierdzenie: Jesteśmy dziećmi jednej planety i wspólny śpiew piosenki Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasz są”!!! Akcja odbyła się w ramach programu „Bezpieczna i różnorodna szkoła”.

Sos odbyło się dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów klasy IIb tj: Aleksandry Wolińskiej, Wiktorii Głowackiej, Jakuba Leszczyńskiego, Mateusza Waszkiewicza, Aleksandry Białasiewicz, Aleksandry Rolnik, Michała Marczaka, Zuzanny Żuk, Katarzyny Wochowskiej – dziękujemy!

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::