Europejskie Dni Dziedzictwa 2016 w Zespole Szkół w Kolnie

edd

30 września 2016 roku z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa zostały zorganizowane w naszej szkole ciekawe wydarzenia.

Uczniowie, wraz z zaproszonymi gośćmi, zgromadzili się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kolnie. Na początku odśpiewali Hymn Warmiński. Obejrzeli prezentację ukazującą historię Warmii, zabytki Gminy Kolno, a także ciekawostki z życia mieszkańców tego regionu. Wiele interesujących informacji przekazał również, zaproszony w tym celu, mieszkaniec gminy Kolno p. Antoni Soduła. Uczniowie oglądali zgromadzone stare przedmioty codziennego użytku oraz zdjęcia.

Młodzież gimnazjum wzięła udział w wycieczkach historycznych po terenie Gminy Kolno. Klasa III pojechała do Samławek, gdzie p. Grzegorz Bąk opowiedział o odkrytym cmentarzysku kurhanowym.

Klasy I i II udały się do Bęsi – tu z historią okolicy zapoznał ich p. Stefan Bigus.

Na zakończenie wszyscy spotkali się przy wspólnym ognisku.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu i w przeprowadzeniu Dnia Dziedzictwa.