Zakończenie roku to dla każdego ucznia niezwykle radosna chwila. Jak co roku, dzień ten rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele parafialnym w Kolnie. Po zakończeniu nabożeństwa uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami zebrali się na uroczystym apelu, gdzie nastąpiło podsumowanie całorocznej pracy.
Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem p. dyrektor Ewy Dutka, która złożyła gratulacje wszystkim uczniom kończącym ten rok szkolny. W dalszej części miało miejsce najprzyjemniejsze wydarzenie – wręczenie świadectw z wyróżnieniem dla najsumienniej pracujących, wytrwale walczących o najwyższe oceny. Nagrody odebrali też uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w różnorodnych konkursach.
Wreszcie przyszedł czas na uczniów kończących szkołę podstawową. Dyrektor Ewa Dutka złożyła im gratulacje oraz życzyła powodzenia na dalszym etapie nauki. Tytuł prymusa rocznika 2003 oraz nagrodę wójta otrzymała Paulina Kurek. Z kolei absolwenci klasy szóstej przedstawili program artystyczny, w którym podziękowali za trud włożony w nauczanie i wychowanie. Na zakończenie odbyło się wystąpienie p. wójta Henryka Dudy.
Wszyscy z wielką radością pożegnali się na czas wakacji.
Życzymy wspaniałego lata i do zobaczenia we wrześniu.